Statek u Badyho

V krásné vísce ze 13. století jménem Čertyně, naleznete klid a pozitivní energii U Badyho. Ve venkovské usedlosti obklopené klidnou krajinou, v útulných apartmánech nebo v přihlehlé přírodě určitě načerpáte síly.

O vesnici

Čertyně je malá vesnice, místní část obce Dolní Třebonín. Patří do skupiny vesnic v území místně zvaném Kouty. Čertyně je z nich jedna z nejzajímavějších. Díky tomu, že se zachovala prakticky bez jakýchkoliv moderních zásahů a přestaveb, byla v roce 1990 vyhlášena Vesnickou památkovou zónou. Největší zajímavostí ve vsi jsou dvě ještě gotické brány. Jedna jako vjezd do statku a druhá dnes už pouze do zahrady. Jedná se zřejmě o pozůstatek usedlosti zemanského rodu Častolárů z Dlouhé Vsi, který mimo jiné držel v historii řadu vsí v jižních Čechách. Chráněnými památkami jsou usedlosti čp. 3 a 10, špýchar usedlosti čp. 11 a gotická Boží muka na okraji vsi. Vesnicí prochází mezinárodní dálková cyklotrasa 7. EV7, Greenway RD, Vltavská.

Historie ubytování

V roce 1995 jsme zakoupili vyhořelý statek, který nás okouzlil svým umístěním. K rekonstrukci celého statku jsme museli přistupovat z důvodu památkové ochrany velice citlivě. Byly zachovány původní klenby, původní kamenné stěny, střešní krytiny byly použity dle požadavků památkářů, do krovů jsme použili i původní ohořelé trámy z historického požáru. Celé roky rekonstrukce byly pod dohledem Ústavu památkové péče, proto jsou zde použity autentické materiály a především vápenné omítky a dřevěná okna. Rekonstrukce ubytování byla nejnáročnější, jelikož bylo nutné z hlediska historie zachovat mimo jiné i sklon střechy a umístění a velikost oken.

Rezervace ubytování

 

Pokud máte zájem o rezervaci pokoje na našem statku, můžete tak učinit prostřednictvím rezervačního formuláře, e-mailu, telefonu.