Volný čas

U nás na statku najdete volně k dispozici stolní tenis, stolní fotbal, gril s venkovním posezením, krytý bazén a skákací trampolínu
pro děti.

Rybaření

Nedaleko od usedlosti v prostorách blízkého ranče najdou milovníci rybolovu prostor pro svou zálibu. Tel: Martina Kolářová . 774 414 786

Pěší turistika

Pašijová cesta v Římově s 25ti zastávkami. I bez kola či in–linů si lze užít překrásnou přírodu všude kolem nás. Procházky po hrázích rybníků, stezkami mezi poli a lesy.

Pro vodáky

Statek se nachází nedaleko splavné řeky Vltavy kde si můžete užít vodácký zážitek jak na pár kilometrech tak na vícedenních zážitcích (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Rozhledna Kleť

Rozhledna je vysoká 18 m a z vyhlídkové plošiny, na kterou vede 85 schodů, je krásný kruhový rozhled na Šumavu, Lipenskou přehradu, Český Krumlov, zámek v Hluboké, Českobudějovicko, Třeboňsko nebo Novohradské hory. Za pěkného počasí lze vidět i Alpy (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Zámek Hluboká nad Vltavou

Nejvýznamnější novogotická stavba České republiky, inspirovaná anglickým královským zámkem Windsorem. Tyčí se na plochém ostrohu nad řekou Vltavou ve stejnojmenném městě, asi 10 km severně od Českých Budějovic v Jihočeském kraji. Tento architektonický skvost vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a bývá označován jako náš nejkrásnější zámek. Zároveň patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším památkám Česka vůbechttps (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Zámek Český Krumlov

Mohutný komplex renesančního zámku Rožmberků, původně gotický hrad přestavěný barokně a upravený rokokově. Český Krumlov je jedním z nejnavštěvovanějších hradních a zámeckých komplexů v České republice a spolu s ním i celá historická část tohoto překrásného okresního města, klenotu na řece Vltavě. Český Krumlov dobře znají i vodáci, splouvající Vltavu z Vyššího Brodu (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Budějovický Budvar

Prohlídka Budějovického Budvaru včetně výkladu, ochutnávky a návštěvy podnikové prodejny (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Areál Hluboká nad Vltavou

Sportovně relaxační areál Vám přináší celou řadu aktivit a širokou nabídku sportovního vyžití. Rozhlédněte se z výšek lanového centra, nebo zůstaňte nohama pevně na zemi. Výběr necháme na Vás (pro zobrazení klikněte na nadpis).

Zoologické zahrady

Ná výlet pro malé doporučujeme tři zoo zahrady v dojezdové vzdálenosti:

Zoo Dvorec
Zoo Hluboká nad Vltavou
Krokodýlí Zoo Protivín