O nás

Ve venkovské usedlosti v překrásné krajině blízko lesů a rozlehlých luk na vás čeká útulný malý penzion, za jehož branou můžete nechat své každodenní starosti a spěch a dopřát si osvěžení svého těla i ducha, nabrat síly a načerpat pozitivní energii.

Čertyně

Čertyně je malá vesnice, místní část obce Dolní Třebonín. Patří do skupiny vesnic v území místně zvaném Kouty. Čertyně je z nich jedna z nejzajímavějších.

Díky tomu, že se zachovala prakticky bez jakýchkoliv moderních zásahů a přestaveb, byla v roce 1990 vyhlášena Vesnickou památkovou zónou.

Největší zajímavostí ve vsi jsou dvě ještě gotické brány. Jedna jako vjezd do statku a druhá dnes už pouze do zahrady. Jedná se zřejmě o pozůstatek usedlosti zemanského rodu Častolárů z Dlouhé Vsi, který mimo jiné držel v historii řadu vsí v jižních Čechách.

Chráněnými památkami jsou usedlosti čp. 3 a 10, špýchar usedlosti čp. 11 a gotická Boží muka na okraji vsi.

Vesnicí prochází mezinárodní dálková cyklotrasa 7. EV7, Greenway RD, Vltavská.

Historie statku U Badyho

V roce 1995 jsme zakoupili vyhořelý statek, který nás okouzlil svým umístěním.

K rekonstrukci celého statku jsme museli přistupovat z důvodu památkové ochrany velice citlivě.

Byly zachovány původní klenby, původní kamenné stěny, střešní krytiny byly použity dle požadavků památkářů, do krovů jsme použili i původní ohořelé trámy z historického požáru.

Celé roky rekonstrukce byly pod dohledem Ústavu památkové péče, proto jsou zde použity autentické materiály a především vápenné omítky a dřevěná okna.

Rekonstrukce ubytování byla nejnáročnější, jelikož bylo nutné z hlediska historie zachovat mimo jiné i sklon střechy a umístění a velikost oken.

Zarezervujte si pobyt na našem statku!

Pro rezervaci použijte náš rezervační formulář, děkujeme.